A 7 alkalom során a 7 fő energetikai központunk állapotát járjuk körbe testi-lelki-szellemi szinten. Minden terület működésének minősége fontos szerepet tölt be életünk alakulásában.
Kellemetlen eseményekre úgy reagálunk, hogy blokkoljuk érzéseinket, ezzel leállítjuk az energiaáramlást. Ilyen esetekben a csakráinkban torzulás, blokk keletkezik. Minden negatív élmény okozhat ilyen sérülést. Ha csakráink jól működnek, nyitottak, meghatározott irányba forognak, megfelelő energiaáramlás történik köztünk és a világ között. Ha csakrákban működési zavar található, abban az esetben az auratest is gyengül, megsérül. Az egészségünk érdekében az összes csakránknak optimálisan kell működnie.
A folyamatot deeksha áldással mélyítjük.
A gyökércsakra felelős a bizalom, bizalmatlanság, stabilitás, biztonság, bizonytalanság témakörökért. A fizikai lét igenlése, a lelkesedés, az életöröm vagy annak hiánya, a melankólia, kedvetlenség, állandó fáradtságérzet rendelhető ide.Van-e elegendő erőm a megvalósításhoz, anyagi biztonságban érzem-e magam, vagy félelmek gyötörnek? Bízom-e a sorsban, emberekben, a jövőmben, vagy aggályok, kétségek gyötörnek? Egészséges vagyok-e? Áldozatnak érzem-e magam az életem bármely területén? Felelősséget vállalok-e magamért és tetteimért? Bízom-e abban, hogy mindig minden rendelkezésemre áll, ha szükségem van rá? Ha bármely pont megérint, érdemes foglalkozni a gyökércsakráddal.
A szakrálcsakra felelős az élet élvezetéért, a párkapcsolati problémákért, érzelmi problémákért, félelmekért, szexuális problémákért és minden családi minta, családban megélt törés, szülői minták ehhez a csakrához rendelhető.A befogadás, megtisztulás, érzelmek kifejezése, elfojtása és az érzelmi egyensúly témaköre lép be az életünkbe a kettes csakrán keresztül. Bőségben élek-e, öröm és beteljesedés jellemzi az életemet, vagy a szenvedés és a mártírszerep bukkan fel bizonyos életterületen. Sajnálod-e magad valamiért? Panaszkodsz-e? Hiszed-e, hogy a sorsod a kiérdemelt boldogság és nem a boldogtalanság?
A napfonat csakra felelős az önbizalomért, vagy annak hiányáért, az önbecsülésért, az önmagunk felvállalásáért, az önállóságért vagy önállótlanságért, önmagunk elfogadásáért és személyiségünk erejéért. Mi a feladatunk ebben a világban? Miért is születtünk? A magánytól való félelem, a bizonytalanság, a függőségek, a ragaszkodások, a lelkierő hiánya, a másik elismerésétől való függés, az erőszakosság és hatalmaskodás, a túlérzékenység és az élet értelmének nem látása szintén ehhez a csakrához köthető. Milyen a viszonyunk önmagunkkal? Milyen lelki, érzelmi vagy fizikai függőségeink vannak? Mihez vagy kihez ragaszkodunk? Milyenek a másokhoz fűződő kapcsolataink? Képesek vagyunk-e önmagunkat képviselni? Letörtek, kedvetlenek vagyunk? Elégedettek vagyunk-e az életünkkel? Van-e energiánk mindenre? Meg akarunk-e felelni mások vagy a társadalom elvárásainak? Bármilyen emésztőrendszeri probléma, gyomor, máj, lép, epehólyag, idegrendszer, hasnyálmirigy, cukorbetegség, kimerültség és a hason lévő túlsúly mind ehhez a csakrához rendelhető.
A szívcsakra felelős az együttérzésért, a feltétel nélküli szeretetért, az örömért, a megbocsátásért, az elfogadásért. Képes vagy-e elfogadni önmagadat és másokat feltétel nélkül? Van-e benned harag, érzelmi függőség, csalódás, bánat, bűntudat? Képes vagy-e megbocsátani és együttérezni? Van benned félelem a veszteségtől, a visszautasítástól? Szoktál-e önsajnálatba menekülni? Érzelmi függőségben élsz-e, kívülről akarod-e pótolni a szeretetet? Van-e benned birtoklási vágy, érzelmi bizonytalanság, féltékenység? Bármely szívvel, gerinccel, nyakkal, mellkassal, tüdővel, vérrel és bőrrel kapcsolatos probléma ide rendelhető. Képes vagy-e megtapasztalni az isteni szeretetet, lényeddel melegséget, kedvességet és boldogságot sugárzol? Van-e benned közöny, érdektelenség, belső egyensúlytalanság?
A torok csakrával való munka során dolgozunk a kommunikációval, az önkifejezéssel és a kreativitással. A belső hallás, a választás hatalma, az önismeret, a harmónia, a maximalizmus, az őszintétlenség és az érzelmek kifejezésére való képtelenség is ide tartozik. Az elfojtott érzések, gondolatok, a ki nem mondott szavak, álarc viselése, a sekélyes fecsegés, a nyílt és őszinte kommunikáció a torokcsakrával vannak összefüggésben. Ha problémák vannak a nyakkal, tarkóval, fülekkel, hörgőkkel, tüdő felső részével, karokkal vagy pajzsmiriggyel, a torokcsakra a felelős. Harmóniában vannak-e a gondolataid az érzéseiddel? Azt fejezed-e ki igazán, ami benned van? Hallod-e a belső hangodat? Kapcsolatban vagy-e a belső éneddel vagy a belső vezetőddel? Képes vagy-e kimutatni gyengeségedet is? Befolyásolható vagy-e? Elfojtod-e az érzéseidet, gondolataidat? Manipulálsz-e másokat? Meg akarsz-e felelni mások elvárásainak?
A harmadikszem csakra felelős a érzelmi intelligenciáért, az intuitív látás képességéért az intuicióért és a bölcsességért. Képesek vagyunk- e megnyitni magunkat a transzcendens világ felé?
Kapcsolatba állunk-e a tudatosság magasabb szintjeivel? Használjuk-e intuiciónkat, vagy túl logikusan, dogmatikusan gondolkodunk? Az értelmünk győzedelmeskedik-e a megérzéseink felett?
Félünk-e megváltoztatni megszokott világunkat? Megtaláljuk-e önnmagunkban a válaszokat kérdéseinkre? Halljuk-e belső hangunk hangját, vagy nem bízunk belső bölcsességünkben?
Szokott-e fájni a fejünk, vannak-e szemproblémáink, idegrendszeri zavaraink?
A koronacsakrával való munka során újjászülethetünk. Megtapasztalhatunk egy magasabb tudatosságot, a végtelenséget, az önmegvalósítást, a beteljesedést, a mindenséggel való belső kapcsolatot.
Részünk lehet az elragadtatásban, a tudat kiterjesztésében. Békében vagy-e önnmagaddal? Hiszel-e abban, hogy lehetőségeid végtelenek, vagy ragaszkodsz az ellenőrzés illúziójához? Elégedetlen, kielégítetlen vagy-e? Nyitottan, befogadóan fordulsz-e a váratlan események felé? Nyugalmat sugárzol-e vagy arrogáns énközpontú életet élsz-e? Van-e az Istenivel kapcsolatod, vagy lelki jóléted az anyagi sikereidtől függ? Gyakran vagy-e kimerült, zavart, döntésképtelen vagy depressziós? Érzékeny vagy-e a fertőzésekre?